Twee hoogleraren overschrijden grens bij Universiteit Maastricht

Twee hoogleraren aan de universiteit hebben kort na elkaar moeten stoppen met hun functie vanwege grensoverschrijdend gedrag. Dinsdag werd bekend dat een hoogleraar aan de faculteit Health, Medicine and Life Sciences sinds het najaar van 2022 op non-actief staat.

De andere zaak gaat over een arts op de afdeling neonatologie van het MUMC+, waar zieke of vroeggeboren kinderen worden geholpen. De arts was daarnaast ook bijzonder hoogleraar aan de universiteit. Na zijn afscheid stapte de arts in december 2022 naar de rechter, waardoor de zaak nu openbaar is.

De universiteit geeft aan verschillende maatregelen te nemen naar aanleiding van deze zaken. Zo is er een meldpunt voor grensoverschrijdend gedrag ingericht en worden er in de toekomst trainingen en workshops gegeven aan leidinggevenden, vertrouwenspersonen en studenten ter preventie.