Social Sofa siert studentenstart

Samen bouwen aan een social sofa die voor de universiteit komt te staan, dat is het idee van bedenker Matthijs Bosveld. 

Nu de INKOM in Maastricht achter de rug is, gaan de introductieweken bij de opleidingen van start. Onderdeel voor de studenten van de Faculty of Health, Medicine and Life Sciences is het mozaïeken van een bank.

Het is een idee van Matthijs Bosveld. "Het ontstond in coronatijd, ik zag dat veel mensen gingen wandelen," vertelt Bosveld "en ik dacht als we dan weer terug naar de campus komen, dan moet er ook een startpunt zijn om een wandeling te maken". Na een tijdje brainstormen kwam Bosveld uiteindelijk uit op de bank.

De komende dagen is het mozaïeken van de bank een onderdeel van de introductieweek van de universiteit.

Om een bijzondere beeltenis te krijgen werd de hulp ingeschakeld van twee studentes, één daarvan is Léonie Smith. "De bedoeling was dat we de verschillende studentenverenigingen op de bank tentoon konden stellen", vertelt Smith. De studentes wilden niet letterlijk de logo's overnemen en hebben daarom gekozen voor diverse armen die symbolen van de verenigingen vasthouden. 

De studenten hopen, wanneer ze genoeg hulp krijgen, de bank eind september af te hebben. 


Meer nieuws