Noodopvang asielzoekers Novotel verlengd
De crisisnoodopvang van vluchtelingen in het Novotel wordt verlengd tot 3 maart volgend jaar. Dat laat wethouder Bastiaans weten aan de raad.
De crisisnoodopvang is in het hotel gevestigd sinds 29 september 2022, het eigenlijke plan was dat de opvang tot 9 december (vandaag) zou duren.
COA
Het Centraal orgaan Asielzoekers (COA) heeft op 25 november aan de gemeente gevraagd of de noodopvang verlengd kan worden omdat volgens hen de crisis nog niet ten einde is. Het college heeft vervolgens ingestemd met de verlenging.
Mariënwaard
Eerder deze maand werd ook al de crisisopvang in de oude Don Boscobasisschool verlengd tot 1 april 2023. Met dit besluit wilde de gemeente toen voorlopen op de spreidingswet die ervoor moet zorgen dat vluchtelingen gelijkwaardig over Nederland verdeeld worden. Daarvoor zou de oude school gedurende 2 tot 3 jaar beschikbaar blijven als opvang.